אודות האתר About this site

מטרת האתר היא לקדם את ההכרות עם אומנות השיבארי בארץ ולספק למתענינים בתחום מאגר ידע הנדרש לעשיית צעדיהם הראשונים.

הגרסה הראשונה של האתר עלתה לאוויר בשנת 2003 ומאז הוא משתדרג אחת לשנתיים-שלוש. בשנת 2007 האתר עבר לכתובתו הנוכחית hebshibari.info וקיבל את המבנה המוכר עד היום. בשנת 2013 האתר עבר מתיחת פנים נרחבת במסגרתה השיל מעצמו את מרבית החלקים שעסקו בקשירה ארוטית מערבית ומיקד את עצמו לתחום השיבארי בלבד.

רופמאסטר RopeMaster

את דרכי בעולם החבל התחלתי בשנת 1999 לאחר שנחשפתי לתצלומים אקראיים של קשירות יפניות מסורתיות. בימים ההם המילה שיבארי הייתה מוכרת בארץ לבודדים ואינטרנט הציע מידע מועט וברמת אמינות נמוכה ביותר. לשמחתי, לאור הפתחו ההדרגתי של עולם השיבארי היפני למערב, אנו זוכים בשנים האחרונות לפריחה חסרת תקדים של התחום.

לתפיסתי, קינבקו הוא קודם כל דיאלוג יחודי ועוצמתי המתקיים בין קושר לנקשר באמצעות החבלים. ככל שהדו-שיח מעמיק יותר והתקשורת פתוחה יותר כך חווית הקשירה מרגשת ומעשירה יותר. ללא דיאלוג זה שיבארי איננה יותר מאשר פעלול אקרובטי מתוחכם או מקרמה חינני. אני לא בא לטעון כי הצד הטכני איננו הכרחי ומרכזי (שהרי אני בעצמי טס לחו"ל ללמוד שיטות עבודה וקשירות חדשות מידם של קינבקושים מובילים) אך אני בהחלט מאמין כי לבדה הטכניקה איננה מספיקה ויש להעשירה בידע נרחב של פילוסופיה יפנית, היסטוריה של הקשירות, אסתטיקה זן-בודהיסטית ובכלל פסיכולוגיה אנושית.

לפיכך, לימוד השיבארי הוא דרך שיש לה התחלה אך אין לה סוף.

שיתופי פעולה Collaboration

אני כמעט תמיד שמח לשתף פעולה עם אנשים שרוצים לפעול בתחום – אז אל תתבישו לפנות ונראה האם יש בסיס לפעילות משותפת.

דוגמאות לשיתופי פעולה מהעבר: כתבות וצילום למגזינים (42 מעלות ו- TimeOut), הרצאות על שיבארי (מאנצ'ים ומסגרות פרטיות), שיעורים/סדנאות (לזוגות ולקבוצות), צילומים אומנותיים ועוד.

יצירת קשר Contact

הדרך הקלה ליצור עימי קשר היא באמצעות המייל ropemaster@hebshibari.info או באמצעות facebook. בנוסף, אם אתם רשומים באתר fetlife.com אתם יכולים לשלוח לי (ropemaster_il) הודעה באתר.

Mail Facebook Fetlife

הודעות Announcements

מפגש חבלים

אחת לחודש מתקיים בירושלים מפגש "קשורימות". המפגש פתוח, בהרשמה מראש, לכל חובבי החבל ונערך במתכונת פייר-רופ. פרטים נוספים ומועדי מפגש ניתן למצוא בפיטלייף או לבקש במייל kshurimot@gmail.com

פרק ההיסטוריה

הפרק נערך מחדש ונוסף לו חלק מסכם.

ביקורת ספרים

נוספו שתי ביקורות חדשות על ספריו של אריסו גו העוסקים בקשירות קרקע.

ציטוט Quotation

"If you want to get really good at shibari, you need to tie a lot of different women because each woman will teach you something and give you new ideas."

Yukimura Haruki