2001 by: Midori Seductive Art Of Japanese Bondage

מדובר באחד מספרי ההדרכה הראשונים שהופקו לקהל הרחב (והראשון לספריית השיבארי שלי). הספר נפתח במבוא היסטורי בן ארבעה עמודים שלזמנו היווה את הטקסט האנגלי המעמיק ביותר בנושא. לאחר מכן, נדונים מגוון נושאי בסיס בקשירה ארוטית, כגון: סוגי חבלים, הטיפול בהם, תפיסת האסטטיקה של הקשירה, נושאי בטיחות, חובות הקושר וכיוב'. לאחר המבואות הספר מציג שבע קשירות ומסיים במסה קצרה על אפטר-קייר.

הקושי שלי עם הספר הוא שהמדריכים (רובם מצוירים) אינם טובים מספיק ובחירת הקשירות (shibari) המוצגות אינה לטעמי.

המלצה : בזמנו זה בהחלט היה ספר פורץ דרך. היום, לדידי, יש טובים ממנו, הן בתחום התיאורטי והן בתחום הוראת הטכניקה.

קישור: www.amazon.com

2005 by: Arisue Go The Book Of Five Rings For Rope Arts

שני ספרי הדרכה של קינבקושי יפני מוביל - אריסו גו. אומנם הספרים ביפנית (למעט הקדמה קצרה, שמופיעה גם באנגלית) אך הם שימושיים ביותר. הקשירות מצולמות לכל אורך עשיתן מכל הכיוונים וכאילו לא די בכך, בקטעים מורכבים יותר, אריסו מוסיף גם תרשימים צבעוניים. הספרים מציגים מגוון רחב מאוד של קשירות, הן yukawaza (עבודת קרקע) והן tsuri shibari (תליות באוויר).

נקודת החולשה של הספר היא הנחיית ההוצאה לאור להוסיף לספר צילומים בעלי אופי פורנוגרפי למען "ימכר טוב יותר". ספריו החדשים של אריסו הוצאו ב"הוצאה אישית" ולכן נעדרים פן זה המיותר לספר הדרכה.

המלצה: הספרים בהחלט מומלצים.

קישור: www.jugoya.com - vol 1 www.jugoya.com - vol 2

2008 by: Arisue Go Arisue's Kinbaku Theory And Practices

זהו ספר עדכון/המשך ל- The Book Of Five Rings For Rope Arts. המתכונת של הספרים הקודמים נשמרה ומבחינות רבות (מבנה, אופן הצילום, תרשימים) הספרים נראים די אותו הדבר. מרבית הקשרים שתמצאו בספר הזה הם גרסאות מעודכנות של הקשרים מהספרים המקוריים או וריאציות על אותם הקשרים. החוזקות של הספרים המקוריים נשמרו גם בספר החדש והמדריכים שלו ברורים וקלים למעקב.

ביחס לספרים הקודמים, הספר החדש דק יותר, 176 עמודים בלבד ביחס ל- 258 עמודים בספר הראשון של Five Rings וכמות הקשירות שתמצאו בו קטנה באותו היחס. הספר הזה יצא בהוצאת Sanwa וכולל צילומים בעלי ניחוח פורנוגרפי קל.

המלצה: אם מתענינים בתליות אין ספק שעדיף ללכת על ספרו Kinbaku Mind and Techniques 1 שמוקדש כולו לנושא והוא מוצלח מאוד. אם מתענינים בקשירות קרקע הספר הזה הוא בהחלט אופציה אם כי אפשר גם ללכת על Kinbaku Mind and Techniques 2 החדש בצרוף דיסק ה- DVD (אך להתמודד עם ספר שמדריכיו אינם שיא האיכות) או לשקול לקחת את הספר הראשון של The Book Of Five Rings For Rope Arts שהוא אומנם פחות מעודכן אך מדגים הרבה יותר קשירות.

קישור: www.jugoya.com

2008 by: Master K The Beauty of Kinbaku

נכון להיום (2010) זהו כנראה הספר הנרחב והמעמיק ביותר שראה אור בתחום חקר השיבארי. הדבר המפתיע הוא שספר זה לא נכתב על ידי יפני וביפנית אלא דווקא על ידי אמריקאי ובאנגלית. מדובר בספר בן כמעט 200 עמוד בפורמט גדול (פוליו) שחלקו הנכבד עוסק בהיסטוריה והתפתחות השיבארי, החל מימי הביניים המוקדמים ועד דמויות בנות ימינו המעצבות את עולם השיבארי של ימינו. בנוסף, תמצאו כאן גלריה של יותר מ-100 צילומי שיבארי גדולים שנעשו על ידי המחבר, מילון מונחים מקיף ומדריך קשירה קצר ל- Takate-kote, Agura, Hishi שיבארי.

המלצה: מדובר בספר חובה לכל מי שרציני בעניין השיבארי. עם זאת, בשל עלותו (כ-90 דולר ללא משלוח) לא היתי מממליץ להתחיל את מסע הרכישות שלכם דווקא ממנו ואולי עדיף כי תשקיעו את כספכם בספרי הדרכה בסיסיים ורק אם אתם חשים שחשוב לכם להעמיק בשורשי השיבארי תרכשו גם אותו.

קישור: www.thebeautyofkinbaku.com

הודעות Announcements

מפגש חבלים

אחת לחודש מתקיים בירושלים מפגש "קשורימות". המפגש פתוח, בהרשמה מראש, לכל חובבי החבל ונערך במתכונת פייר-רופ. פרטים נוספים ומועדי מפגש ניתן למצוא בפיטלייף או לבקש במייל kshurimot@gmail.com

פרק ההיסטוריה

הפרק נערך מחדש ונוסף לו חלק מסכם.

ביקורת ספרים

נוספו שתי ביקורות חדשות על ספריו של אריסו גו העוסקים בקשירות קרקע.

ספרים נוספים More Books

אם יש בידיכם ספרים העוסקים בשיבארי שלא נסקרו כאן - למה אתם מחכים, כתבו וספרו לי על כך!