2009 by: Arisue Go Kinbaku Mind and Techniques 1

זהו ספרו הראשון של אריסו גו באנגלית והוא גם זוכה בתואר המכובד של הספר הראשון שקינבאקושי יפני מוציא לאור באנגלית. הספר הופק לקראת סיור שאריסו גו ערך באירופה, במהלכו הוא הופיע ולימד בדנמברק, שוודיה ואוקראינה. הספר הוא סיכום של סדנת התליות למתחילים.

הספר מלמד באופן מעמיק ארבע tsuri shibari (תליות): תליה על הצד, תליה עם פנים למטה וכן, תליה עם הפנים למעלה הכוללת מעבר לתליה עם הראש למטה. כהרגלו של אריסו גו, ההסברים ברורים מאוד ואין כל דרך ללכת לאיבוד.

בשל מגבלות תקציב של "הוצאה פרטית", למעט מספר צילומי אילוסטרציה כל יתר התמונות בספר הן בשחור לבן.

המלצה : הספר מומלץ מאוד לכל מי שרוצה לתרגל קשירות אוויר (תליות).

קישור: www.jugoya.com

2009 by: Arisue Go Kinbaku Mind and Techniques 2

זהו ספרו השני של אריסו גו "בהוצאה עצמית" והוא ספר דו-לשוני, הכתוב ביפנית ובאנגלית. כפי ששמו מעיד עליו זהו ספר המשך ל- Kinbaku Mind and Techniques 1 ועוסק כולו ב- yukawaza (קשירות קרקע) תוך התמקדות בקשירות ישיבה ושכיבה.

כוונתו של אריסו גו היא שהספר ירכש בליווי דיסק ה- DVD שהוכן לטובת העניין אם כי באתר האינטרנט שלו ניתן להזמין את כל חלק בנפרד - ספר ללא דיסק, דיסק ללא ספר וחבילה מוזלת מאוד של שניהם ביחד.

הזדמן לי לעבור ביסודיות על הספר, ללא דיסק ה- DVD ולצערי זו הייתה אכזבה. מבחינת התכנים אין כאן חידושים משמעותיים ביחס לספריו הקודמים שיצאו ביפנית והוא מקיף הרבה פחות. הדבר המצער הוא שלמרות תוספת ההסברים באנגלית החומר הרבה פחות ברור והרבה יותר קשה לעקוב אחרי מהלך הקשירה. מרבית התמונות במדריכים באיכות נמוכה (כנראה, לקוחים מהסרט), אין סרטוטים סכמתיים (כפי שהיו בספרים ביפנית) והמלל לרוב דל ואינו מספק.

המלצה: אני לא ממליץ לרכוש את הספר ללא דיסק ה- DVD. בעניין הדיסק לא אוכל להמליץ כי טרם ראיתיו.

קישור: www.jugoya.com

2010 by: Douglas Kent Complete Shibari Volume 2: Land

מדובר כאן בספרון נחמד בן 96 דפים בצבע וכריכה רכה. בפנים תמצאו מדריכים לכ- 13 קשירות בסיסיות, כאשר לרובן מוצגות מספר וריאציות. דאגלס נוקט במתכונת הצגה/הדרכה ייחודית המבוססת על סימנים מוסכמים שתצטרכו ללמוד לפני שתוכלו להתקדם בספר. בתחילה העניין טיפה מציק אך בהמשך הוא חוסך חזרה בלתי פוסקת על אותם הדברים שהוצגו בפרוט בעבר.

בנוסף למדריכים המצולמים, ישנם מספר צילומים של קשירות מורכבות ויפות יותר. להבנתי, מי שעבד על הספר ביסודיות, בהחלט יהיה מסוגל לשחזר גם קשירות אלה.

המלצה: בהחלט ספר מומלץ למי שרוצה ללמוד קשירות בסיסיות. הדבר מקבל משנה תוקף לאור מחירו השווה לכל כיס.

קישור: www.completeshibari.com

2010 by: Douglas Kent Complete Shibari Volume 1: Sky

זהו הספר השני בסדרת השיבארי של דאגלס קנט. מדובר בספר הדרכה לתליות הבנוי באותה המתכונת כמו ספרו הקודם (ראה לעיל). 45 עמודים ראשונים של הספר (מתוך 96) מוקדשים ללימוד תיאורטי, הכנות וטכניקות תומכות, לאחר מכן, מספר עמודים ללימוד רתמות (עד עמ' 56) ואז לבסוף: תליות חלקיות ולאחריהן תליות מלאות.

הבעיה שלי עם הספר מתחילה בעמוד 60, בו דאגלס עובר לתליות המלאות. אין מדובר באופן ההוראה (הממשיך להיות ברור ונהיר) אלא בבחירת הקשירות אותן הוא מלמד: חלקן מסוכנות (בעיקר למתחילים), אחרות אינן נוחות באופן קיצוני ודורשות נקשרים בעלי כושר גופני וסיבולת יוצאים מן הכלל, חלקן דורשות אמצעי עזר - בקיצר, הבחירה לא מובנת לי כלל...

המלצה: למי שרק מתחיל ללמוד תליות לא הייתי ממליץ לבחור בספר זה - במקומו עדיף לרכוש את הספר המקביל של אריסו גו (ראה לעיל). למי שכבר רגיל בתליות ופיתח מערכת שיקולים עצמאית - תוכלו להתמקד בחוזקות של הספר ולמצוא בו כמה דברים בהחלט מעניינים.

קישור: www.completeshibari.com

הודעות Announcements

מפגש חבלים

אחת לחודש מתקיים בירושלים מפגש "קשורימות". המפגש פתוח, בהרשמה מראש, לכל חובבי החבל ונערך במתכונת פייר-רופ. פרטים נוספים ומועדי מפגש ניתן למצוא בפיטלייף או לבקש במייל kshurimot@gmail.com

פרק ההיסטוריה

הפרק נערך מחדש ונוסף לו חלק מסכם.

ביקורת ספרים

נוספו שתי ביקורות חדשות על ספריו של אריסו גו העוסקים בקשירות קרקע.

ספרים נוספים More Books

אם יש בידיכם ספרים העוסקים בשיבארי שלא נסקרו כאן - למה אתם מחכים, כתבו וספרו לי על כך!