צעדים ראשונים לנקשר First steps for rope-bottom

ברור לכולם כי קושר צריך ללמוד ולהכין עצמו רבות לפני בואו לקשור. עם זאת, יש נטיה לשכוח שגם הנקשר אינו פטור מהכנה ולימוד מקדימים.

אי הבנה זו נובעת, בין השאר, מהנטיה לחשוב כי מלוא האחריות מוטלת לפתחו של הקושר והצד הנקשר הוא פסיבי לחלוטין. אך אין הדבר כך והנה מספר דוגמאות למטלות של הנקשר: הכנה פיזית, בחירה מושכלת של הקושר המתאים, מוניטורינג במהלך הקשירה והתרעה מוקדמת על בעיות שמתעוררות.

להלן כמה המלצות בסיסיות לנקשר המתחיל:

  • ראשית, אני ממליץ בחום כי הנקשר המתחיל ילמד בעיון את נושאי הבטיחות, יהיה מודע לסכנות שעלולות להתעורר ולפתרונות שנמצאים בארגז הכלים של הקושר. הכרות זו תאפשר לו לבצע מוניטורינג מושכל, לזהות את הבעיות, להתריע עליהן בזמן ולמנוע סיבוכים מיותרים. בנוסף, אם מתעוררת בעיה, נקשר "משכיל" יטה להלחץ פחות ולא יבצע פעולות "אינסטינקטיביות" שעלולות לסבך את הבעיה עוד יותר. דוגמא קלאסית לכך היא נסיון להתרה עצמאית של קשירה בזמן שצצה בעיה.
  • בחרו באופן זהיר ומושכל את הקושר שלכם. אם הקושר אינו מנדב את המידע בעצמו אל תתבישו לשאול אותו מה הנסיון שלו בקשירות, איפה הוא למד, מה הם אמצעי הבטיחות שהוא נוקט ואפילו בדקו מי יכול להמליץ עליו. זכרו – טעות בבחירה עלולה להסתיים בנזק גופני ונפשי חמור.
  • הכירו את המגבלות הפיזיות שלכם והכינו את עצמכם לקראת הקשירות שאתם הולכים לחוות. חשוב לנהל שיחה בעניין עם הקושר ולהציג באופן כן את היכולות הפיזיות שלכם ואת הבעיות הרפואיות שעשויות להיות רלוונטיות. לפני קשירות מאתגרות עשו מתיחות וחימום.
  • נהלו תקשורת שוטפת ובריאה עם הקושר - לפני הקשירה, במהלכה ואחריה. בכלל זה: תאמו ציפיות מראש, תציגו את צרכי האפטיר-קייר שלכם, העירו על כאבים "שליליים", אי נוחות "לא בריאה" במהלך הקשירה ובסיום ספרו לקושר על החויה שעברתם מנקודת המבט שלכם.

בנוסף, ממליץ בחום לקרוא את המדריך המקיף שכתבה Clover בשם Rope Bottom Guide שתורגם במיומנות לעברית ע"י MedLife, ואשר ניתנים להורדה מאתר RopeTopia.

הודעות Announcements

מפגש חבלים

אחת לחודש מתקיים בירושלים מפגש "קשורימות". המפגש פתוח, בהרשמה מראש, לכל חובבי החבל ונערך במתכונת פייר-רופ. פרטים נוספים ומועדי מפגש ניתן למצוא בפיטלייף או לבקש במייל kshurimot@gmail.com

פרק ההיסטוריה

הפרק נערך מחדש ונוסף לו חלק מסכם.

ביקורת ספרים

נוספו שתי ביקורות חדשות על ספריו של אריסו גו העוסקים בקשירות קרקע.

יצירת קשר Contact

קריאת החומר עוררה שאלה שאין לה מענה באתר, מצאתם טעות או דבר מה שחשוב להוסיף – אתם מוזמנים ליצור קשר בדרכים המפורטות כאן.

ציטוט Quotation

"The most important thing is never to cause physical injury to your partner ... It's hard to believe that a single piece of rope could cause permanent damage but there have been many such accidents. "

Akechi Denki