אורך, עובי וכמות Length, Thickness and Quantity

הנוהג המקובל הוא לעבוד עם מספר חבלים באורך זהה. יש הנוהגים (ואני ביניהם) להחזיק גם חבל קצר להשלמות או חבל באורך מסויים למטרה ספציפית מסויימת אך כל אלה הם בגדר תוספת ולא נדון בה בשלב זה.

נכון לעת זו, האורך הסטנדרטי של החבלים נע בין 7 ל-8 מטרים עם חריגות נדירות של חצי מטר עד מטר לכל כיוון. שני המדדים המרכזיים לבחירה באורכים שונים הם: אסכולת שיבארי בה קושרים וגודלו של הנקשר הממוצע/הקבוע עימו עובדים. יש הנוטים ליחס חשיבות גם לארוך מוטת הידיים של הקושר.

עובי החבל הסטנדרטי נע בין 5.5 ל- 6.0 מ"מ עם חריגות של חצי מ"מ לכל כיוון. גם כאן יש הנוהגים להחזיק חבלים בעובי יעודי למטרות ממוקדות אך בשלב הראשון בהחלט אפשר להתעלם מכך. המדדים המרכזיים לבחירה בעובי מסויים הם: חוזק החבל ושיקולים אסטטיים.

מבחינת כמות החבלים אפשר לדבר כמובן רק על סטים מינימאליים. בהערכה גסה אני מעריך כי לטובת לקשירות קרקע נדרש סט מינימאלי של 4-5 חבלים כאשר בהחלט רצוי לקנות לפחות 6. לטובת תליות לא הייתי ממליץ על רכישה של סט הקטן מ- 8 חבלים ובהחלט רצוי שמספרם יהיה לפחות 10.

באופן כללי, למי שרוכש את סט החבלים הראשון שלו היתי ממליץ לקנות סט לא גדול ולצאת מתוך נקודת הנחה כי זה ברוב המקרים לא יהיה הסט שהכי מתאים לכם. עם התפתחות טעמכם ואחרי חשיפה לחבלים שונים תמצאו סוגים שמתאימים לכם יותר. מה גם שטעמכם צפוי להשתנות לאורך השנים.

הודעות Announcements

מפגש חבלים

אחת לחודש מתקיים בירושלים מפגש "קשורימות". המפגש פתוח, בהרשמה מראש, לכל חובבי החבל ונערך במתכונת פייר-רופ. פרטים נוספים ומועדי מפגש ניתן למצוא בפיטלייף או לבקש במייל kshurimot@gmail.com

פרק ההיסטוריה

הפרק נערך מחדש ונוסף לו חלק מסכם.

ביקורת ספרים

נוספו שתי ביקורות חדשות על ספריו של אריסו גו העוסקים בקשירות קרקע.