שימושי Useful stuff

בקטגוריה זו מוצגים קישורים לכל מיני מדריכים/סרטונים/מאמרים אשר אינם בגדר "מדריכי קשירות" אך עשויים להיות מאוד שימושיים למי שמתעסק בחבלים, כך לדוגמא: הרצאת בטיחות ומדריך לאחסון חבל.

עיבוד חבל Rope Treatment

מדריך של Dave מאתר RopeTopia לטיפול בחבל ג'וט לא מעובד. מי שלא יודע על מה מדובר מוזמן לחזור ולעיין בפרק התיאורטי על חבלים. חשוב להדגיש כי שיטת עיבוד של חבל חדש צריכה להשתנות במידת מה בהתאם להעדפות אישיות ביחס למרקם החבל, צבעו, רמת הקושי ועוד. כן, הדבר מושפע מאוד מתהליך היצור שהחבל הספציפי עבר במפעל בו יוצר.

קיפול חבל לאחסון Rope Hanking

מדריך של Dave מאתר RopeTopia לקיפול חבל לצורך אחסון. כלל, יש הרבה שיטות לקיפול חבל וזו המוצגת כאן היא אחת המקובלות ביותר.

קיפול חבל לאחסון Rope Handling Techniques

מדריך וידאו (flash) של Monk מאתר Twisted Monk לשתי שיטות לקיפול חבל לצורך אחסון.

מדריך הבטיחות של אסינם Esinem's guide to bondage safety

בשנת 2012 אסינם (Esinem) הוציא לאור תקליטור עם קורס שיבארי מקיף בשם Japanese Rope Bondage: Tying people, not parcels. את הרצאת הבטיחות של התקליטור הוא פרסם ביוטיוב לקהל הרחב בחינם, בשני חלקים. בהחלט מומלץ לצפיה.

Part 1 Part 2
המדריך לנקשר של קלובר Clover's Rope Bottom Guide

שני לינקים למדריך מקיף לנקשר שכתבה Clover בשם Rope Bottom Guide ואשר תורגם במיומנות לעברית ע"י MedLife. הלינק הראשון למקור האנגלי והשני לגרסא העברית. המדריכים מפורסמים בין השאר באתר RopeTopia ובאתר KinkyClover.

Part 1 Part 2
קשר מרובע Square Knot

מדריך וידאו לקשירת "קשר מרובע" (square knote) מהאתר Wiki How. המדריך כולל הסברים מפורטים ודגשים חשובים.

הודעות Announcements

מפגש חבלים

אחת לחודש מתקיים בירושלים מפגש "קשורימות". המפגש פתוח, בהרשמה מראש, לכל חובבי החבל ונערך במתכונת פייר-רופ. פרטים נוספים ומועדי מפגש ניתן למצוא בפיטלייף או לבקש במייל kshurimot@gmail.com

פרק ההיסטוריה

הפרק נערך מחדש ונוסף לו חלק מסכם.

ביקורת ספרים

נוספו שתי ביקורות חדשות על ספריו של אריסו גו העוסקים בקשירות קרקע.

סכנות ואחריות Risks

תרגול מעשי של שיבארי כרוך בסיכונים לא מעטים. על כן, אינני ממליץ על תרגול כזה לפני התייעצות בנושא עם מביני עניין ו/או ללא שמירה קפדנית על כלל הוראות הבטיחות הרלוונטיות.

כל המתרגל שיבארי, ואפילו על פי הוראות המופיעות באתר, עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית.

לינק שבור Broken Link

למדריכי קשירות ברשת יש נטיה לעבור כתובות או להיעלם כליל. אם נתקלתם בהפניה לא תקפה - אנא עדכנוני בהקדם. דרכי ההתקשרות מפורטות כאן.