שכבות בסיס Basic Layers

בחלק זהו מוצגים מדריכים ל"שכבות הבסיס" של שיבארי. שכבת הבסיס יכולה להוות קשירה סופית אך לעיתים קרובות היא מהווה שכבת בסיס לקשירות מורכבות יותר ולתליות. מכך גם נובעת החשיבות הרבה שמיחסים לאיכות הביצוע של שכבת הבסיס.

שכבת הבסיס הבלתי מעורערת של שיבארי היא ללא ספק קשירת הגוטה/טקטה-קוטה או בשמה המלא - Ushirote Takatekote Shibari, דהינו: קשירת זרועות ואמות מאחורי הגב. בי"ס (ryo) שונים מציגים צורות שונות במקצת של קשירה זו ומוסיפים עליה פיתוחים אסטטיים ופונקציונליים רבים ומגוונים.

בנוסף לגוטה שיבארי, בחלק זה מופיעות עוד מספר קשירות, לרבות קשירת החזה שינג'ו (shinju, יפנית: פנינה) וקשירת המפשעה סקורנבו (Sakuranbo, יפנית: דובדבן). שמות אלה הם שמות מערביים והקשירות עצמן הן בגדר פיוז'ן אך הדבר לא פוגע במידת הפופולריות שלהן בקרב הקהל הרחב.

גוטה שיבארי Gote Shibari

מדריך תמונות של Hebari מאתר Naturally Twisted לשכבת הבסיס המרכזית של שיבארי ה- Gote Shibari (המוכרת גם כ- Takate Kote). המדריך כולל הסברים מפורטים על כל שלב והתמונות נפתחות להגדלה.

גוטה שיבארי Gote Shibari

מדריך וידאו של Hebari (מאתר NaturallyTwisted) שפורסם ב- Vimeo לשכבת הבסיס המרכזית של שיבארי ה- Gote Shibari (המוכרת גם כ- Takate Kote). המדריך ברור וקל למעקב.

קשירת חזה - שינג'ו Breast Tie (Shinju)

מדריך תמונות של Tatu מהאתר Japanese Rope Art לקשירת חזה בסגנון יפני המכונה במערב Shinju (פנינה ביפנית).

קשירת מפשעה - סקורנבו Crotch Tie (Sakuranbo)

מדריך תמונות של Tatu מהאתר Japanese Rope Art לקשירת משפעה המכונה במערב Sakuranbu (דובדבן ביפנית). מדריך זה הוא המשך למדריך קשירת חזה שמעל.

קשירת חזה Chest Harness

מדריך וידאו (flash) של Monk מאתר Twisted Monk לקשירת חזה בסיסית בסגנון יפני. המדריך מציג קשירה שנהוג לקרוא לה Shinju.

קשירת חזה Breast Tie

קשירת חזה מהאתר הצרפתי Encordees שהיא למעשה וריאציה על קשירת ה- Shinju שהוצגה לעיל בתוספת קשירת ידיים מאחורי הגב.

הודעות Announcements

מפגש חבלים

אחת לחודש מתקיים בירושלים מפגש "קשורימות". המפגש פתוח, בהרשמה מראש, לכל חובבי החבל ונערך במתכונת פייר-רופ. פרטים נוספים ומועדי מפגש ניתן למצוא בפיטלייף או לבקש במייל kshurimot@gmail.com

פרק ההיסטוריה

הפרק נערך מחדש ונוסף לו חלק מסכם.

ביקורת ספרים

נוספו שתי ביקורות חדשות על ספריו של אריסו גו העוסקים בקשירות קרקע.

סכנות ואחריות Risks

תרגול מעשי של שיבארי כרוך בסיכונים לא מעטים. על כן, אינני ממליץ על תרגול כזה לפני התייעצות בנושא עם מביני עניין ו/או ללא שמירה קפדנית על כלל הוראות הבטיחות הרלוונטיות.

כל המתרגל שיבארי, ואפילו על פי הוראות המופיעות באתר, עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית.

לינק שבור Broken Link

למדריכי קשירות ברשת יש נטיה לעבור כתובות או להיעלם כליל. אם נתקלתם בהפניה לא תקפה - אנא עדכנוני בהקדם. דרכי ההתקשרות מפורטות כאן.