קשירות גפיים Limb Ties

קשירות הגפיים (הידיים והרגליים) הן קשירות מאוד שימושיות ולהן אין סוף וריאציות. חלק מהקשירות שיוצגו בפרק זה עומדות בפני עצמן ומהוות קשירה סופית וחלקן מהוות בסיס לקשירות מורכבות יותר.

שתי נקודת מפתח ביצירת קשירות גפיים בטיחותיות הן: יצירת קשרים יציבים (כאלה שאינם מתהדקים בעת מתיחה) והשארת מרווח מספק בין הגפה לבין החבל (קרוי גם "כלל האצבע", ע"ש האצבע שהקושר משחיל בעת הקשירה בין החבל לבין הגפה הנקשרת ואשר הסרתה עם סיום הקשר משאירה את מרווח הרצוי).

קשירת גפה אחת Single Column Tie

שני מדריכי וידאו של אסינם (Esinem) לקשירת גפה (single column tie). הסרטון הראשון מדגים את הקשר בגרסתו הבסיסית תוך מתן דגשים להמנעות מיצירה של קשר שטוח (reef knot). הסרטון השני מציג בגרסה מאובטחת של קשירת גפה תוף עקיפת בעיית הקשר השטוח/קריסת הקשר.

Part 1 Part 2
קשירת בולה-בולה Boola Boola Tie

מדריך של Dave מאתר RopeTopia לקשירת קשר שימושי ביותר המוכר בשם בולה-בולה (גרסה יפנית של קשירת גפה אחת). הקשר מודגם על שתי ידיים כי נוהגים להשתמש בו לקשירת ה- Takate Kote אך שימו לב שמדובר בקשר ממשפחת ה- single column.

קשירת בולה-בולה Boola Boola Tie

עוד מדריך וידאו מצויין לקשירת קשר הבולה-בולה, הפעם מאת hebari מאתר Naturallytwisted. הקשר מודגם על מוט במבוק ומאוד קל להבנה.

קשירת גפה אחת Single Column Tie

מדריך תמונות לקשירת גפה אחת מהאתר Monkey Fetish. הקשירה דומה לבולה-בולה אך מסתיימת בקשר מרובע. אני פחות אוהב את הגרסא הזו אך בהחלט יש לה חסידים.

קשירת שתי גפיים Double Column Tie

מדריך וידאו מצויין מאת hebari מאתר Naturallytwisted לקשירת קשר שתי גפיים (Two column tie) בסגנון יפני. הקשר הזה הוא למעשה הרחבה והתאמה של הבולה-בולה לשתי גפיים. גם הפעם הקשר מודגם על מוט במבוק ומאוד קל להבנה.

קשירת שתי גפיים Double Column Tie

מדריך וידאו (flash) של Monk מהאתר Twisted Monk לקשירת שתי גפיים. מדובר באותו הרעיון אך הוא מסיים את הקשירה בשני קשרי סבתא (overhand knot) וזו לטעמי החולשה המרכזית של גרסא זו.

קשר הצלה French Bowline

מדריך תמונות לקשירת French Bowline (קשר גפה יציב) מאתר Monkey Fetish. קשר זה ממשפחת ה- bowline (קשר הצלה) הוא האלטרנטיבה המערבית הנפוצה לקשר הבולה-בולה. יש הנוהגים לזכור כיצד קושרים אותו באמצעות השיר הבא:

"Lay the bight to make a hole, Then under the back and around the pole, Over the top and thru the eye, Clinch it tight and let it lie"

קשירת מדרגות לידיים מאחורי הגב Armbinder

מדריך תמונות לקשירת מדרגות לידיים מאחורי הגב מאתר Monkey Fetish. מדובר בגרסא קצת פשטנית של הקשירה אך זה לא שאני מכיר מדריך רשת טוב יותר לקשירה זו...

קשירת ידיים עם מחסום פה Immobilizing Gag Tie

מדריך תמונות מאתר Monkey Fetish המציג קשירת ידיים מאחורי הראש בתוספת מחסום לפה (גאג). עשוי להיות מאוד שימושי במצבים ידועים...

קשירת ירך Futomomo Tie

מדריך וידאו של Hebari מאתר Naturally Twisted לקשירת הירך לשוק. זוהי קשירה די שימושית ובגרסאות השונות שלה משתמשים די הרבה בשיבארי.

הודעות Announcements

מפגש חבלים

אחת לחודש מתקיים בירושלים מפגש "קשורימות". המפגש פתוח, בהרשמה מראש, לכל חובבי החבל ונערך במתכונת פייר-רופ. פרטים נוספים ומועדי מפגש ניתן למצוא בפיטלייף או לבקש במייל kshurimot@gmail.com

פרק ההיסטוריה

הפרק נערך מחדש ונוסף לו חלק מסכם.

ביקורת ספרים

נוספו שתי ביקורות חדשות על ספריו של אריסו גו העוסקים בקשירות קרקע.

סכנות ואחריות Risks

תרגול מעשי של שיבארי כרוך בסיכונים לא מעטים. על כן, אינני ממליץ על תרגול כזה לפני התייעצות בנושא עם מביני עניין ו/או ללא שמירה קפדנית על כלל הוראות הבטיחות הרלוונטיות.

כל המתרגל שיבארי, ואפילו על פי הוראות המופיעות באתר, עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית.

לינק שבור Broken Link

למדריכי קשירות ברשת יש נטיה לעבור כתובות או להיעלם כליל. אם נתקלתם בהפניה לא תקפה - אנא עדכנוני בהקדם. דרכי ההתקשרות מפורטות כאן.